Gaziantep Oto Ekspertiz Merkezi
 
Araç almadan önce, ilk olarak kafanızda alacağınız aracı hangi amaçlar için kullanacağınızı ve hangi tip ve modelde araç alırsanız sizin ihtiyaçlarınıza cevap verebileceğini oluşturmalısınız. Böyle bir yaklaşım; siz aracınızı aldıktan sonra ihtiyaçlara cevap verememe konusunda oluşabilecek pişmanlık duygusunu ortadan kaldıracak ve sizi, aldığınız aracı tekrar alıp-satma sırasında oluşabilecek maddi zararlardan kurtaracaktır.
 
Hangi aracı alacağınıza karar verdikten sonra size uygun olan 2.el aracı bulma aşamasına geçmelisiniz. Bulduğunuz ikinci el aracı ekspertiz yaptırmadan önce ilk olarak sizin görüp, beğenmeniz gereklidir. Unutmayın ki görmeden direkt test merkezinde buluşup ekspertiz yaptırdığınız araç size ekspertiz ücreti olarak boşuna maddi külfet oluşturacaktır.
 
Ve son aşama olarak karar verip beğendiğiniz aracı kesinlikle test yaptırmadan almayınız. Alacağız araç arkadaşınızın aracı yada yabancı birinden alınan araç olabilir. Aldığınız aracın sizin bilmediğiniz kusurları çıkabilir ve bu kusurlar kullanırken size ve sevdiklerinize zarar verebilir yada satarken sizi maddi olarak zarara uğratabilir. Bunun önüne geçebilmek için almadan önce test yaptırmalısınız.
 
Bu sürece geldiğinizde GÜVEN OTO TEST ve EKSPERTİZ MERKEZİ en son teknoloji makineleri, cihazları ve konusunda yetişmiş uzman personeliyle sizlere yardımcı olabilmek için hazırdır. GÜVEN OTO TEST ve EKSPERTİZ MERKEZİ  almak istediğiniz aracın değişen parça-boyalı parça, motor performansı, klima kontrolü, fren testi, süspansiyon testi ve yanal kayma testlerini yaparak yazılı rapor halinde sizi bilgilendirir. Sizde alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olur ve size uygun olup olmayacağına karar verirsiniz.
 
NOT: Motor performansı testinde otomatik şanzımanda sorun olup olmadığı, ABS fren sisteminin ve ESP’nin çalışıp çalışmadığı belli olmaktadır.
 
Gaziantep Oto Ekspertiz Merkezimizde yaptığımız Oto Ekspertizlik işlemleri;
 
1. Yanal Kayma Testi
 
2. Süspansiyon Testi
 
3. Fren Testi
 
4. Boya & Kaporta Testi
 
5. Alt Kontrol Testi
 
6. Motor Performans Testi
 
7. Arıza Tespit
 
8. Sonuç & Raporlama